Natt:
Nuuu, Zayn nuu fa asta, imi stricii freza!!
Zayn:
Tarziu!
Si o arunca… Natt se scufunda la fund si nu mai
iese… Gluma ei din
copilarie… sta acolo pana nu mai are aer apoi se preface ca s-a inecat!
Eu: Idiotule,
nu stie sa inoate!
Zayn: Ohh nu!
Si se arunca in apa...
Louis: Geniule
nicii tu nu stii!
Eu: Dar apa nu
e mare...
Si dupa ce spun asta Zayn dispare sub apa,
probabil diavolul ala mic l-a tras... O vad cum iese la supreafata si incepe sa
rada…
Natt:
Razbunarea se serveste rece… si e dulce!
Eu: Ca
si inghetata!
Natt:
Cam asa…
Cand Mister Malik iese din apa
toata freza lui era stricata…
Zayn:
Ohh tu veii platii pentru asta!
^Blonda^
Am ajuns acasa la mine… Eu si
Harry am coborat, iar Liam a mers la Clarii… Pentru ca in apartamentul in care
statea mama nu erau destule camere pentru toti 3… si ar fii fost penal sa vin
cu doi baietii acasa… ceva in genul “Ohh
heii Mommy, uiteti ginerele…” Mama: “Si el cine e?? Celalalt
ginere??” , dupa cum am spus… PENAL!
* R.I.P, to
the girl you used to see
Her days
are over, baby she's over
I
decided to give you all of me
Baby
come closer, baby come closer*
Eu: YAP…
Natt: Bitch, miscati curul ala nebronzat la
mine acasa, cu tot cu Harry!
Eu: Acum
bitch! Bye!
M-am dus sa imi caut un
dress-ul... dhoamne ce multe bagaje a trebuit sa imi iau eu! Pana la urma il
gasesc si ma imbrac cu el: http://www.polyvore.com/cgi/set?id=58904251
, apoi imi mai iau niste haine aruncate aiurea pe mine, palaria in cap si pe
Harry, iar pe urma plecam pe jos in Dumbraita, unde stau parinti lui Natt...
Apartamentul mamei nu e prea departe, pentru ca si ea sta in Dumbravita, dar
numai ca stam langa supermarket, iar ea sta cam de la 20 de minute de aici!
Drumul
a fost destul de tacut, Harry analizand casele pe langa care treceam, iar eu
amintindumii de copilarie cand treceam pe aici cu rolele, sau cand mergeam la
Natt sa o oblig sa se scoale ca sa mergem in turnee... Cand am ajuns se auzeau
tipetele celor doua vacii de afara de la poarta... Cand am intrat si am mers in
curtea din spate cei 4 se bateau cu apa... Mda tipic... Harry si-a aruncat
telefonul pe masa din foisor si s-a descotorisit de tricoul pe care il purta,
apoi eu mi-am pus telefonul si cheile pe masa, dar nu am apucat sa imi dau jos
nici o haina ca am fost loata pe sus de Harry care a fugit cu mine in brate
direct in piscina...
Harry: BOMBA!!!
Si
asa imbracata cum eram am facut baie...
Natt: Tu nu esti normal!!
Harry: Noutatii??
Natt: Vin imediat!
Zayn
o prinde de mana cand vrea sa iese si o trage inapoi in bratele sale...
Zayn: Nah, nah, nah.... tu nu plecii nicaierii!
Natt: Dar nu credetii ca si Liam ar vrea sa vina sa se
balaceasca cu voii?
Atunci
ea l-a sarutat si a iesit din piscina... S-a dus in foisor unde erau cam toate
lucrurile noastre... Si-a loat telefonul si a sunat-o si pe Clarii care in mai
putin de 10 minute era la poarta casei ei imbracata asa: http://www.polyvore.com/cgi/set?id=58912631
, probabil era pregatita pentru o zii de bronz la ea in curtea din spate, unde
are si piscina... Dar daca tot suntem mai multi aici de ce sa nu vina si ei...
Dar Didii si Niall de ce nu vin?? Rebe si Andreea au venit si ele... Blah
Andreea, o urasc pe fata asta, nu inteleg de ce sunt toate asa bune prietene cu
ea!
^Natt^
L-am
vazut pe Zayn cum iese din piscina si se pune pe sezlongul lui... Asa decii ma
lasa singura... Nesimtitul! Mai stau vre-o 10 minute in piscina jucand voleii
cu astia si apoi ies vazand ca el deja se uscase si ma indrept senzual catre
el, dar cand sa vree sa ma sarute iau doar lotiunea de plaja si ma asez pe
sezlongul de langa... Ma dau cu ulei si apoi ma intind la bronzat! Ce zii
perfecta!
Diduu: Uite fraierii cum stau afara! Haidetii in apa
cuplul pacii!
Andy: Da... haide ba nu fii naspa!!
Eu: Nu nu vin! Vreau sa ma bronzez!
Louis: Da man haii in apa..
Liam: Haide Zayn, nu fii baiat rau!
Zayn: Nu vin!
Imi
pun ochelarii la loc pe ochii si ma asez confortabil pe sezlong cand simt ca
sunt apucata animalic de maini si picioare... Ohh nu nu au de gand asta... Dar
ba dah... Ajung in apa, din nou!
Eu: Va omor cand ies!
Ma
pregatesc pentru o tura de fuga dupa ei, dar baieti il iau pe sus pe Zayn si il
arunca si pe el! Imi place sa il vad suparat! E asa un scumpel cand face boticul ala...
Eu: Te-or deranjat hon’
Zayn: Da...
Incep
sa zambesc si il sarut! Ii asa un baiat dulce, nare cum sa nu iti placa de el!
Blonda: Ma duc sa mai aduc limonada!
Noi: Ok!
*Dupa ce pleaca Blonda*
Harry: Si ce facii?
Andy: Cine?? Eu?
Harry: Da tu!
Andy: Nimic, aiureah... tu?
Harry: La fel...
Ehh
ce ii mai place cretului sa se bage in seama, dar Louis e si mai tare... El nu
a spus nimic, doar pur si simplu a luat-o pe Diduu pe sus si a sarit cu ea in
apa... Ea cum nu sie sa inoate s-a pierdut toata, iar el ca un cavaler ce e
a ’’salvat-o’’ ... Se infiripa ceva,
simt asta... Liam este mai timid de felul sau, dar se pare ca se intelege ok cu
Clarii, care este o fiire extrem de prietenoasa... Oare Niall si Didii ce or
face???
^Didii^
Am
intrat in casa si primul lucru pe care l-am simtit a fost mirosul cartofilor
prajiti facuti de mama...
Eu: Mommy I’m home!
Imediat
minunata mea mama a iesit din bucatarie si mi-a oferit o imbratisare de toate
zilele...
Mom: Mi-a fost dor de tine dovlecel!
Dovlecel?? Serios mama?? Dovlecel?? Asta e ciudat... nu mai am 10
ani, dar fie si asa!
Eu: Si mie de tine Mommy... El e iubitul meu Niall!
Niall: Buna ziua!
Mom: Buna scumpule!
Bine
macar ca nu i-a spus si lui Dovlecel!!
Eu: Tatta unde e??
Mom: La cumparaturii vine imediat! Nu credeam ca veii
ajunge atat de repede...
Eu: Surprise!
Mom: Intrati, nu stati la usa!
Am
intrat si m-am trantit pe canapeaua din sufragerie dand drumul televizorului...
Niall era langa mine, iar mama in pragul usi uitanduse la noi cum butonam
canale aiurea, femeia asta nu are cumva de lucru la bucatarie?? Sau ceva, ori
ce!
Eu: Mama... Nu ai ceva de facut?
Mom: Nu... Oh doamne fata mea uitate la tine ce mare ai
crescut, nici nu te mai recunosc... Fata mea e mare star de Hollywood acum!
Sunt mandra de tine puiutul meu!
Ochii
mamei erau plini de lacrimi, cea ce m-a facut si pe mine sa plang... Am luat-o
in brate si am stands-o foarte tare! Niall privea scena Mama-Fica cu o privire
asa de dulce...
Mom: Sa stii ca mereu veii fi copilasul meu! Oricat de
batrana veii fii! Pentru mine tot mica veii ramane! Esti copilul meu si desii
te vad foarte rar te iubesc enorm de mult!
Eu: Mama... termina ma facii sa plang!
Mom: Dar apoi realizez ca nu mai esti un copil, esti o
femeie in toata firea care nu mai are nevoie de mama ca sa ii spuna ce sa faca!
Mama
deja plangea deabinelea... Cred ca ii era dor sa ma aibe prin preajma casei...
Eu: Mama nu mai plange! Stii ca mereu te voi iubii si voi
fii fetita ta! Si desii sunt o femeie adulta, tot iti voi lua in considerare
sfaturile...
Niall
a venit si ne-a imbratisat pe amandoua stergandune lacrimile! Mama se uita cu
admiratie la el...
Mom: Ma bucur macar ca el te iubeste!
Niall: Si inca cum! Este cel mai important lucru din
viata mea! Daca i s-ar intampla ceva cred ca as murii!
Eu: Aww cat de dulce estii!!
Mom: Ma duc sa vad de mancare! Sa fiti cumintii!
Eu: Da mama suntem....
Dupa
ce a venit si tata si s-au cunoscut ne-am asezat la masa unde au avut loc mai
multe discuti si planurii de viitor... Dupa masa mama a vrut sa povestim toti
4, pentru ca mi-a fost foarte dor de ea am refuzat si invitatia la piscina, dar
sper ca a meritat...
Mom: Si aici e Didii cand avea doi anii si invata sa faca la toaleta!
Eu: Mama!
Femeia
asta se pricepe sa ma faca de ras intr-un hal oribil...
Mom: Iar aici este Didii cand a terminat clasa intai!
Va
fii o zii lungaaaaaaaaaa!!!