Eu: Gata cu rasul... haiii la piscina!!
Louis: Nu ar trebui sa vad si eu unde stau?
Diduu: Da! Haide Louis sa mergem! Natt vorbim diseara!
Eu: Stii ce mie dor sa fac??
Diduu: Sa mergii prin mall cu mine?
Eu: Si asta, dar sa stau cu capul in jos stand in patul
meu si uitandu-ma la TVD... Cred ca asta fac in seara asta!
Diduu: Nu te-ai schimbat, chiar deloc!
Eu: Ba da... dar doar asa un pic!
Louis
a luat-o pe Dii’ de mana si a tras-o spre usa de la intrare... Aww deja o tine
de mana! M-am asezat in pat si am inceput sa ma fatai!
Zayn: Ce ai?
Eu: Nimic, imi era dor sa fac si asta!
Zayn: Te comporti ciudat!
Eu: Stiu asta!
Si
am inceput sa rad... M-am ridicat din pat si am fugit repede deschizand usa
balconului, aveam de pe el o priveliste minunata fix spre piscina, foisor si
sezlonguri... Totul era la fel... De odata telefonul meu a inceput sa baraie si
sa cante pe masuta de cafea din fata canapelei, de asemenea mov...
* So give it to me like I want it
This is for your, Eyes only
Roc me out, back and forth
Roc me out, on the floor *
Eu: Dap...
X: Heii micutzo, am
auzit eu bine ca esti in Ro??
Eu: Dap, ai auzit bine! Si nu sunt mica!
X: Si nu trecii pe
la mine?
Eu: Pai nu stiu! Adica am treaba mane!
X: Ma ieii cu Mane,
hăă??
Eu: Da ce vroiai sa te iau cu bitch?? Ok atunci!
X: Șii nu e asa ca
vii pe la batranul tau prieten Sergiu??
Eu: Paii nu stiu! Ti-am spus ca am multa treaba! Nu am
venit singura si my boyfriend e cu mine!
Sergiu: Haide
maii!! Nu fii...
Eu: Sunt un star, nu am cum sa nu fiu!
Sergiu: Pai ai
dreptate... pai ma sunii cand ai chef de mine... ok micutoo??
Eu: Ok! Bye!
Sergiu: Pa!
Sergiu
a fost cel mai bun prieten al meu cand stateam in Romania, el fiind cu 4 ani
mai mare ca si mine...
Zayn: Sii ce facem?
Eu: Paii m-am gandit sa iesim sa iti arat orasul, dar
maine... Azii vreau sa ma relaxez la piscina... Deci pregatestete...
M-am
pus sa despachetez pentru ca dress-urile erau la fundul bagajelor...
Dupa
jumatate de ora eram gata... M-am dus la baie unde m-am schimbat in costumul
meu de baie alb: http://www.polyvore.com/cgi/set?id=58878713
si am coborat jos in curtea din spate unde l-am vazut pe Zayn stand frumusel la
bronzat.. M-am am asezat si eu pe unul si m-am uns cu lotiune, apoi mi-am scos
telefonul si am sunat-o pe Diduu!
^Diduu^
Tot
drumul pana la mine acasa a fost extrem de tacut... Cand am ajuns i-am aratat
lui Louis camera parintilor in care poate dormi el...
Eu: Poti dormi la ai mei in camera, este cea mai mare
camera din casa, dupa a mea!
Louis: Ok, iti multumesc..
Eu: Ma gasesti in camera de langa...
Louis: Ok!
L-am
lasat singur si m-am dus la mine in camera unde m-am aruncat in pat, imi fusese
atat de dor de aceasta camera... dupa 3 ani in care nu am vazut-o special
pentru Natt m-am reintors din Spania... Mda acum sa va explic si voua... Eu nu
locuiesc in Romania, eu m-am mutat in urma cu 3 ani in Barcelona, Spania... Si
doar pentru ca Natt mi-a spus ca se intoarce in Romania m-am intors si eu...
Dar acum cred ca voi pleca cu ea in Londra, m-am cemat de multe ori, dar eu
sunt o fire mai incapatanata si nu am vrut sa accept oferta ei... Eu joc la
echipa nationala de Handball din Barcelona, iubesc acest sport inca din clasa a
cincea cand m-am apucat de el... Visul meu a fost sa ajung mare jucatoare de
handball si mi l-am indeplinit!
* Too much light
in this window,
Don’t Wake Me Up,
Only coffee no sugar inside my cup,
If I wake and u here still gimme a kiss,
I was in this dreamin about to lapse *
Eu: Dap...
Natt: Heii bitch,
miscati curul ala nebronzat la mine..
Eu: Sa stii ca sunt chiar foarte bronzata, ai uitat am o
casa pe plaja in Barcelona...
Natt: Ok, ok... ma
rog miscati atunci curul ala bronzat la mine... NOW!!!
Eu: Dar ce arde??
Natt: Soarele! E
zii perfecta de piscina!
Eu: Obsedat-o!
Natt: Is alba ca
branza, biine nici chiar asa, mai am putin din bronzul din L.A...
Eu: Ok, acum vin... Si nu te mai lauda!
Natt: Ok, ok...
spunei si lui Lou sa vina... Zayn nu vrea sa fie singur!
Eu: Bine pa!
Si inghid... Ma ridic si ma duc la dulap unde
imi iau dresul pe mine: http://www.polyvore.com/cgi/set?id=58879174
si incep sa caut o rochie sau ceva cu care sa merg pana acolo! Cat timp imi
cautam eu rochia aud usa de la camera cum se deschide si inauntru intra
Louis...
Louis: Ce faci?
Eu: Caut o rochie... tu?
Louis: Ma uit la tine...
Eu: Vii si tu la Natt la piscina nu?
Louis: Da, da vin...
Eu: Ok atuncii... Yeah Bitch uite-o aici!
Louis: Pai vad ca esti gata, merg sa ma schimb si vin si
eu!
M-a
duc la baie unde ma demachez de rimel si imi desprind parul... Sunt foarte
norocoasa avand in vedere ca parul meu sta drept si fara placa... Cand ies din
baie Louis era deja in tocul usi...
Eu: Vin-o!
Louis: Pot sa conduc eu?
Eu: Adica sa mergem pe jos... Sunt doua sau trei case
intre noi...
Louis: Ok... Si maine ce facem??
Eu: Paii vreii sa iti prezint orasul?? E destul de
frumos, dar nu ca si Londra sau Barcelona!
Louis: Barcelona chiar e un oras frumos.. Si foarte
aproape de mare...
Eu: Am o casa pe plaja acolo...
Louis: Ce tare! E casa de vacanta, sau ce?
Eu:
Nu... E casa mea... Adica eu locuiesc in Spania.
Louis:
Nu esti cumva Diana Fernández, numarul 10 de la echipa nationala de handball a
spaniei? Jucatoarea aceea frumoasa?
Eu: Ba da… Diana
Fernández, aia sunt eu!
Louis: Sunt un
mare fan...
Iaaaaaew Louis Perfect Tomlinson este mare fan al meu... Pot sa mor
fericita!
Eu: Si
mergem?
Louis:
Da…
Si am iesit pe usa mergand spre
casa lui Natt… Cand am iesit din casa l-am vazut pe un fost coleg de liceu care
acum era la echipa nationala de handball masculine a Frantei…
Eu: Heii
Marius… Dami o pasa..
El avea o minge in mana... Mda in rochie si cu mingea in mana..
Marius:
Heii Diduu, cu ce ocazie prin Romania...
Eu:
Natt..
Marius:
A patit ceva ?
Eu: Ehh,
nimic, doar a venit in vizita… tu?
Marius:
Pai eu am venit acasa, deabea acum avem liberele si apoi incepe din nou
campionatul si nah…
Louis: Nu e
Marius Bernard, numarul 14 de la echipa nationala a Frantei?
Eu: Ba da!
Louis:
Wow am intalnit azii doua vedete din lumea sportului... Sunt tare!
Eu: Ok pai
Marius mai vorbim… Vacanta
placuta!
Marius:
Merci!
I-am dat mingea inapoi si am
mers in continuare pe drumul nostrum spre casa parintilor lui Natt…
Eu: Unde
estii?
Natt: La piscina!
Misca aici si salveazama, ca vrea sa ma omoare!
Cand am intrat in curtea din spate Zayn era
pregatit sa o arunce in apa... Ea se tinea strans de el, probabil de frica, dar
nu prea avea de ce sa ii fie, dar in fine… E Natt, la ea totul e posibil!
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu