^Naty^
A doua zii de dimineata cand
m-am trezit nu il gaseam pe Zayn, asa ca m-am ridicat din pat si am mers sa imi
iau un halat pe mine deoarece eram goala goluta… Cand m-am intors usa de la camera mea a fost
deschisa si inauntru a intrat Zayn cu micul dejun si cafeaua…
Eu: Aww
nu trebuia…. De unde ai stiut unde sunt toate chestile….
Zayn: Nu
am stiut, m-a ajutat mama ta!
Eu: CEE?? Mama
si tata s-au intors…
L-am lasat singur si am fugit in
graba pe scarii sa imi iau in brate parintii, dar cand am ajuns in bucatarie am
vazut-o pe Adriana, cea mai buna prietena a mamei... Era foarte apropiata sii de mine asa ca am mers
la ea si am luat-o in brate!
Adriana:
Cine-i tipul?
Eu: Ahh tipul
de mai devreme? E Zayn, viitorul ginere a lu‘ mama!
Adriana:
M-a rugat sa il ajut cu micul dejun, dragutz baiat! Iti aduce micul dejun la
pat, foarte romantic!
Eu: Da stiiu,
Zayn e un dulce! Dar ce
vant te aduce pe la noii?
Andriana:
Pai mama ta mi-a spus ca ai venit ieri acasa, si cum eu eram plecata am venit
azii sa te vad….
Eu: Paii
iata-ma…
Andriana: La
fel de frumoasa ai ramas…
De sus s-a auzit o cazatura, pe pariu ca Zayn
s-a impiedicat de hainele de pe jos…
Eu: Ma
duc sa vad ce a patit, revin imediat!
Am urcat scarile in graba si
cand am ajuns sus el zacea intins pe jos si radea…. Mda tipic. L-am ajutat sa
se ridice apoi am mers la dulap de unde mi-am luat niste haine de casa mai
exact o pereche de pantalonii scurti negri, un sutien negru si peste un maieu
tot negru, niste accesorii simple, mi-am impletit parul si m-am incaltat cu
tenesi…
Am coborat jos unde Adriana vorbea cu Zayn
despre planurile sale de viitor, iar el ii explica ca deja are o cariera si
si-a crea o cariera….
^Blonda^
Cand m-am trezit am vazut-o pe
bunica cum se uita La mine si la Harry, care eram goi in patul mamei… Eu m-am
speriat si am tipat la bunica:
Eu:
Iesiiii afara din camera femeie nebuna, nu vezii ca noi aseara am avut treaba
pe aici!
Bunica:
Scuze, scuze ca nu am observant micutul amic al prietenului tau….
Eu:
Tacii si iesii!
Bunica a iesit din camera si a
intrat mama…. Care a afisat un zambet tamp si mi-a spus:
Mom: Ti-am
spus ca si tie o sa iti placa!
Eu:
Tacii ca-l trezestii sip e Harry
Mom:
Mama da ce mare o are!
Am inceput sa rad de afirmatile
pe care le-a facut mama, dar nu puteam sa neg, chiar era mare… Awoleu si de ce am ajuns eu sa va povestesc
voua…
Harry: Haa pe ce planeta sunt?
Eu:
Sexotopia!
Harry:
Am ajuns in rai!!
Dupa doua ore am plecat si noi
de acasa la Naty, in speranta de a gasi oameni normalii care sa nu se mire de
amicul lui Harry…. Cand am ajuns Zayn
manca mamaliga, cred… Blah mamaliga… urasc asta... Iar Harry a gustat si el…
Dar spre fericirea mea, ne potrivim perfect pentru ca nici el nu este fan
mamaliga…
Naty: Zayn
cine e la usa?
Zayn: Nu mai
sunt la usa, au dat navala in teritoriul nostru... Un sfat pentru voi doi ‚Arata
catre Harry si mine‘ Nu va lasam sa folosit blatul din aceasta bucatarie pentru
reproducerea voastra...
Blonda: Estii
nashpa! Dar noi deja ne-am reprodus....
Naty:
Mai tacetii cu anatomia voastra… Zaynii al meu mananca aicii!
Harry: E
obisnuit sa manance in timp ce eu ii povestesc cum ejaculez…
Blonda:
Harry tacii acolo!
Harry:
Bine, bine… esti rea…
^Niall^
Didii m-a trimis pana la
alimentara… Mda si aia unde
mama smaului mai e?? In fine o gasesc eu... Am intrebat o gramada de oamenii si
am ajuns la o chestie mare pe care scria „Kaufland“ am intrat si am luat un carucior apoi am
inceput sa ma plimb printre raioane... Cand ma uitam la o revista cu fata mea, incep
sa seman pe Zayn, am lovit o fata cu caruciorul o fata... Era foarte draguta si
se uita urat la mine in timp ce isi masa piciorul…
Eu: Imi pare extreme
de rau, nu am vrut!
Ea: Nu-i
nimic... Eu sunt Iulia!
Eu:
Niall… Incantat!
Iulia:
Irlandez?
Eu: Da e asa
de evident!
Iulia: Da...
Eu: Am nevoie
de ajutor nu ma pot descurca de nici o culoare cu lista asta!
Iulia: Haide
sa te ajut!
Acea fata extrem de dragutza m-a ajutat cu
lista...
^Diduu^
Era vre-o 2 iar eu numai ce m-am trezit.... Am coborat din pat si am simtit o durere de cap ingorozitoare care ma
obliga sa ma asez jos, sau sa tip.... Mda pea mult alcol aseara in club, si
nici daca ma batii nu imi mai amintesc ce am facut… Pana la urma am infrant
durerea si am coborat jos unde aveam medicamentele… Louis era in bucatarie si
isi servea cafeaua, cand m-a vazut cu o fata de distrusa lovinduma de peretii
si incercand sa merg cat de cat drept!
Louis:
Ce ai patit? Staii jos!
Mi-a spus el apoi m-a asezat pe
scaunul pe care statea el… Mi-a dat un pahar cu apa si a cautat in sertare dupa
ceva medicamente…. Ce dragut
se comporta Louis cu mine… Si
ma cunoaste numai de o zii.... Cei cel mai ciudat este faptul ca mi-a mai
trecut si durerea de cap...
Louis: Te
simti mai bine?
Eu: Un pic...
Louis:
Sper sa itu treaca!
Eu: O sa fiu
bine, multumesc
Louis:
Sa iti fac un ceai!
Eu:
Merci!
M-am asezat mai bine in scaun si
imi masam tamplele cu atentie in timp ce Louis pregatea cate un ceai…
Dupa ce eu si Louis ne-am baut
ceaiul am mers sa ma schimb pentru ca aseara inainte sa plec in club ii
promisesem ca ii voi arata orasul…
Eu: Ma duc sa
ma pregatesc pentru ati prezenta orasul… Tu sunai pe ceilalti!
Louis:
Ok, dar sa ai girja sa nu te lovesti!
Eu: Sunt
in regula…
Am urcat sus si am facut un dush
apoi numai in lenjerie am iesit sa imi caut o tinuta, era o zii perfecta de
vara, ce as putea eu sa port… In timp ce ma holbam in dulap ca mata in calendar
il vad doar pe Louis pregatit in fata usii, fara amid a seama am scapat un mic
tipat iar el si-a pus mana la ochii
Eu:
Asteaptama afara!
Louis:
Scuze, scuze…
“Da scuze pe dracu ca stiu ca iti place ce vezii!” – mi-am spus in
gand apoi am afisat un zambet cat se poate de pervers…
Am mai stat vre-o zece minute
pana cand mi-am gasit tinuta perfecta… Era o camasa, pe jumatate, niste pantaloni negri, o pereche de pantofi cu toc, o gentuta draguta, niste accesorii si cam atat... M-am machiat si mi-am facut parul apoi am coborat jos unde l-am gasit pe Louis vorbind la telefon cu Liam, pe care l-a intrebat daca nu vrea sa vina si el... Dar se pare ca deja Andy ii arata orasul lui Liam...
"De ce ii arata Andy orasul daca el sta la Clarii? In fine e treaba lor!"
^Naty^
Eu:
Vacoo iesii in mortii matii din baie, ce dracu facii acolo, nastii??? Inca nu e
momentul!
Blonda:
Tacii acolo balenoo! Am intrat de cinci minute!
Eu: Care
o ora??
Blonda:
Tacii in mata! Maii ai o baie sus, si mai e si la ai tai in camera….
Eu:
Crezii ca am loc de Harry si Fat-Frumos alalalt?
Blonda:
Soarta!
Eu: Iesii sau
ma pish la usa!
Blonda:
Oricum tu cureti ca e casa ta!
Ca de obicei ne certam pe baie…
Spre fericirea mea s-a gandit sa faca un bine societati si sa isi miste curul
ala gras afara din baie… Si s-a dus in baia de sus la Harry si acum se certa cu
el… Daca uneorii ar tacea ar fii filosoafa, sau cum se scrie!
In fine pana la urma toti eram
gata si aratam minunat!
Eu:
Blonda:
Ne-am urcat in masina mamei, mda
ne-am certat care din noi sa conduca, adica mai exact eu, Zayn si Harry... Mda
pana la urma Zayn a castigat, deoarece are degete puternice si ne-a batut pe
mine si Harry la razboiul degetelor, si pentru ca e mai mare… In fine am ajuns
si noi in Mall, scumpul si batranul nostrum Mall, locul de unde imi cumparam eu
ever hainele cand eram mica… Am inceput sa ne plimbam tinandune de maini ca
indragostitii, aww cat romantism… Cand am vazut in fata noastra doua siluete
cunoscute… Erau Cristiana si Manta cu micutul lor copil, era brunet si fata….
Eu si Blonda am inceput sa radem ca istericele, iar Harry si cu Zayn se uitau
la noi ca la masini straine, credeam ca s-au obisnuit cu noi pana acum! Blonda
ca o fata draguta ce este si foarte sociabila s-a dus sa ne salute fostul coleg…
Blonda:
Ce facetii dragii meii?? Vad ca atii avut parte de multe nebunii in viata…
Cristiana:
Scuzama, dar te cunosc?
Blonda: Nu ma
mai tii minte?? Mi-ai spus bravo la primul nostru mecii!
Manta: Ahh te
tin mine, colega de banca a lu Scumpa, Roberta...
Blonda: Da, da
aia mi-s... ‚il trage
pe Harry de creanga‘ si el e viitorul meu sot!
Manta:
Sa moara mata… Cu gay-ul asta te casatorestii!
Blonda:
Ai noroc ca nu stie romana!
Manta: Si sa
inteleg ca aia din spate e Naty si ala e Zayn Malik!
Zayn: Am
fost strigat!
Eu: Nu
cap frumos, ti s-a parut, ai auzenii!
Blonda: Da, da
Zayn Malik ii…
Eu: Fraiere
ti-am ziis ca intr-o buna si frumoasa zii vom fii impreuna, dar tu Nuuuh...
Manta:
Stinge lumina, arata-mi calea pune mana pe mine simte chemarea inimi, mele
inimi, mele stiu ca-ti face placere eheheh...
Eu: Ohh
nu Honey nu imi face, eu am aici ceva ce imi creaza placere
Blonda:
Ce pervers a sunat asta!
Eu: Stiu, mai
bine nu o ziceam…. Dar noi acum trebuie sa plecam, ne-a parut bine ca v-am
revazut, unora mai mult altora mai putin, dar a fost bine...
Blonda:
Harry vi cu mine pana la baie?
Eu:
Awoleu!
Si asa am plecat noi mai departe…



