sâmbătă, 11 august 2012

Capitolul IV: The Best Day!

           Era chiar Stefan... M-am socat putin pe moment vazandu-mi fratele dupa mult timp apoi el m-a loat in brate... wow, stai asa.. pune pauza! Stefan m-a imbratisat? Stefan? Fratele meu!!?? Orii azii e ziua miracolelor ori el s-a schimbat de cand e insurat cu Vanessa...
Eu: Mi-a fost dor de tine fratioare!
Stefan: Ce mare ai crescut! Parca nici nu te recunosc! Esti o adevarata femeie acum!
Eu: Tot sora ta mai mica si mai enervanta raman!!(http://data.whicdn.com/images/34641253/tumblr_loe50d84aI1qkkpse_large.gif)
Stefan: Stiu!!
           Ne-am asezat pe canapea apoi m-a rugat sa ii povestesc ce s-a intamplat in L.A. ... Eu i-am povestit apoi el a plecat acasa si eu la somn...
           
           Dimineata cand m-am trezit eram numai eu cu Didii acasa, in rest ceilalti erau plecati nu stiu pe unde... Tot ce stiu este ca Blonda mea a ajuns o avocata asa cum si-a dorit mereu...
           Cum eram numai noi doua acasa ne-am gandit sa mergem la niste cumparaturi... Si asa am facut! Ne-am urcat in masina si duse am fost!

           Au trecut cateva lunii de cand m-am intors in Londra si se pare ca Blonda mea se impacase cu Harry si au decis sa se si casatoreasca... Eu la inceput m-am opus, dar pe urma am acceptat! Eu si Zayn acum nu ne mai vorbeam deloc, iar asta ma durea enorm. Dar ce ma durea si mai tare era ca Jacob s-a despartit de mine... De ce viata e asa de cruda?? De ce Didii poate fii cu Niall din nou si eu nu cu Zayn?? De ce??
           Stateam in camera mea si ma uitam prin dulap pentru a gasi o tinuta potrivita pentru o plimbare in parc, singura si prinsa intra-le mele ganduri! M-am decis sa imi iua o pereche de pantaloni scurti albastri, un maieu cu alb foarte simpatic, in picioare nelipsiti tenesi, o sapca albastra si ochelari de soare... M-am machiat foarte putin apoi am iesit pe usa mergand spre parc... Cand am ajuns mi-am bagat castile in urechi si m-am asezat pe o banca privind cerul... imi mut privirea spre intrarea in parc si l-am vazut pe Zayn tragand din igara sa... Am inchis ochii in speranta ca nu facea asta, dar o facea... Mi-am deschis si l-am vazut cum trece pe langa mine fara sa ma bage in seama, asta m-a facut sa ma ridic de pe banca si si sa il strig!
Eu: Zayn de ce ma ignori?
Zayn: Pentru ca tu ai vrut asta!
Eu: Imi pare rau, ok? Nu am stiut ce vreau, imi pare rau!
Zayn: Asculta nu trebuie sa lasi orgoliul sa vorbeasca pentru tine, pentru ca asta nu este bine, lasa inima sa aleaga ce este mai bine!
Eu: Daca mi-as asculta inima poate as face o gramada de greseli, dar cred ca poate ar fii mai bine sa ma gandesc cu ea uneori!
Zayn: La ce te referii?
Eu: Zayn, daca mi-as fii ascultat inima acum probabil ca eram moarta de mult! Cand m-ai parasit imi venea sa ma sinucid, nu alta! Nu vedeam rostul vieti fara tine!
Zayn: Si acum?
Eu: Acum incerc sa ma obisnuiesc cu ideea ca imi este predestinat sa fiu singura! (http://data.whicdn.com/images/34274292/tumblr_m89dtyWl1Q1qbclzno1_500_large.gif)
Zayn: Nu spune asta! Ma ai pe mine!(http://data.whicdn.com/images/33335001/tumblr_m6ahpgvqPS1qeztguo1_r2_500_large.gif)
Eu: Dar tu, tu o ai pe Nadia!
Zayn: Nu ea e cea importanta in inima mea!
Eu: Atunci?
Zayn: Tu esti!(http://data.whicdn.com/images/33087578/amazing-awesome-baby-beautiful-black-and-white-Favim_large.gif)
           Nu, decii chiar in acel moment nu m-am mai putut abtine si am facut asta! Daca imi pare rau? Da... Daca mai bine nu as fii facut? Nu!!
Zayn: Mi-a fost dor de tine!
Eu: Si mie, dar cum ramane cu ceilalti? Eu nu vreau sa le spunem de relatia noastra!
Zayn: Crezii ca eu vreau? Dar staii ce relatie?
Eu: Aha m-am prins(http://data.whicdn.com/images/31197871/tumblr_m60au6RJIb1r9xerro1_500_large.gif)
Zayn: Glumeam!!! (http://data.whicdn.com/images/32093532/tumblr_m6flb9w3ZH1qacbojo1_500_large.gif)
           A urmat un alt sarut apoi eu am plecat spre casa mai zambitoare ca niciodata( http://data.whicdn.com/images/34326189/tumblr_m7xr9kFYhZ1qdx5sqo1_500_large.gif), dar cand am ajuns am ascuns zambetul, cu greu dar l-am ascuns...
           In sufragerie se aflau Didii cu Niall care se giugiuleau, iar din bucatarie se auzeau sunete ciudate, iar cand am deschis usa i-am vazut pe blonda si pe Harry pe masa. Ok decii e sigur ca nu voi mai manca pe acea masa niciodata... Am urcat sus si m-am dus la Denuu incamera pregatinduma sa fac un twitcam impreuna cu ea...
Eu: Cioc, Cioc!
Denuu: Intra!
           Am intrat si m-am pus pe pat... I-am spus ideea mea apoi ne-am apucat de twitcam!!
           Am filmat apoi am raspuns la intrebarile fanilor pe care eu le primeam, Denuu radea ca obsedata langa mine si din cand in cand mai raspundea si ea la intrebari... A fost o sera grozava si o zii la fel de grozava!!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu